Renovácia a redizajn nábytku

Starožitný nábytok ponúka jedinečnú príležitosť ako vdýchnuť moderným interiérom unikátne, osobité kúzlo a oživiť tak vnútorný priestor. Staré kúsky nábytku sú populárne a renovácia modernými materiálmi im dodáva úplne nový rozmer.

Ponúkame nasledovné služby:

  • obhliadka nábytku a výrobkov z dreva, posúdenie celkového stavu
  • odstránenie pôvodného náteru a aplikovanie nového náteru
  • likvidácia drevokazného hmyzu, plesní a húb
  • oprava poškodeného nábytku a výrobkov z dreva
  • cielené zmeny na výzore alebo funkčnosti nábytku a výrobkov z dreva

Zo starého nábytku nový

Dôležité je si uvedomiť, že získanie dreveného nábytku je dlhý proces s ktorým sa spája niekoľkoročný rast stromu, sušenie dreva a samotná výroba. Drevo je v mojich očiach fantastický materiál, ktorý nám dáva príroda a má veľmi dlhú trvácnosť. Dnešná doba ponúka rôzne napodobeniny dreva, ktoré musíte meniť minimálne 3x v živote. Uznávam, že nie každému sa drevo páči, je ale na mieste uvedomiť si, že nie je v živote dôležité mať nové nábytky za každú cenu ( preto, že je iný trend alebo sa jednoducho nábytok pokazil a opraviť sa nedá). 

Nežijeme preto, aby sme vyhadzovali peniaze len za materiálne veci. Preto by sme si mali každý kúsok dreveného výrobku vážiť a zachovávať aj starý, starožitný nábytok. Tento sa dá zreparovať a nabrať tým titul „nového nábytku“. Práve takéto kúsky nám v našich domovoch vytvárajú nádherné dizajnové doplnky a spomienky.

V neposlednom rade musím spomenúť aj výrobu nábytkov v minulosti. Boli to skutočný majstri ! nechcem tvrdiť, že dnes už majstri nie sú. Nie, naopak, ale výroba v minulosti bola ťažká, prácna a v súčasnosti vzhľadom na vyspelosť je zjednodušená, neosobná vyrábaná strojom.  Preto robím renováciu, redizajn. Nábytok má ducha a je očarujúce, ako zo starého príde niečo nové, ktoré možno už neslúži na to, čo pôvodne slúžilo, ale vždy mu vieme dať miesto, kde si bude plniť na 100 % novú funkciu.

Dekorácie, bytové doplnky

Tieto „maličkosti“ má každý rád. Je to spôsob ako sa potešiť, liečiť, zútulniť priestor v ktorom trávime veľa času. Dekoráciou a bytovými doplnkami dokážeme svoj priestor vynoviť, keďže zmeny sú žiaduce pre dobrý pocit aj pre meniace sa trendy,  môžeme ho rozveseliť alebo naopak, stlmiť. Možností je veľa, materiáli, ktoré používam sú prírodné, technika je  rôzna, napríklad vypaľovanie, maľovanie, spájanie dreva lepením.

 Predmety , ktoré mením na dekoráciu sú vlastne predmety, ktoré už „ doslúžili“. Stačí sa poobzerať okolo seba. Je ich naozaj veľa a možnosti sú veľké. Výsledkom je nielen nová dekorácia ale aj možnosť zachovania si svojho predmetu, ktorý bol napríklad darom. V mojom prípade je to zmena k praktickým veciam, ktoré určite nebudú zapadať prachom. Ďalším plusom je, že netvoríme odpad a veci recyklujeme.